Vajinoplasti Ameliyatı

Genital / Vajina Estetiği, Vajina Daraltma - Vajinoplasti Ameliyatı İstanbul Neo Estetik

Vajinoplasti Ameliyatı

Kadın cinsiyet organı olan vajina normal doğum sonrasında, yaşlılık ya da farklı nedenlere bağlı olarak sıkılığını kaybedebilir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu durumu hastalar cinsel ilişki sırasında hava geliyor, ses çıkıyor şeklinde ifade ederler. İleri yaş ya da doğum travmasına bağlı olarak anatomik yapıların gevşemesi sonucunda mesane ya da kalın bağırsağın uç kısmı vajinaya doğru yer değiştirebilir. Gülme ve ıkınma durumunda bu kadınlarda idrar kaçırma sorununa rastlanır. Vajinoplasti ameliyatı ile tedavide, vajinadan yapılan sistosel ya da rektosel adlı ameliyatlarla sarkan mesane ya da kalın bağırsak normal yerine itilir.

Vajinoplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Vajina duvarını kaslar oluşturur ve vajen iç yüzeyini nemli mukoza kaplar. Vajinoplasti ameliyatında vajina arka-alt duvarından uzunlamasına bir parça çıkartılarak kaslar birbirine yaklaştırılır ve daraltılır. Vajen girişinin çok geniş olduğu durumda yine vajen ağzını daraltacak şekilde bir parça çıkartılarak işlem tamamlanmış olur. Vajina daraltma ameliyatı belden uyuşturma ya da genel anestezi ile yapılabilir.

Vajinoplasti ameliyatı ne kadar sürer?

Ortalama ameliyat süresi 1 saat kadardır.

Vajinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadardır?

Dikişlerin kaynaması ortalama 2 haftayı bulur ve eriyen dikişler kullanıldığında dikiş alınmasına gerek kalmaz. Ameliyat sonrası cinsel ilişki için en az 2 ay beklenmelidir.


ANAHTAR KELİMELER: vajinoplasti ameliyatı istanbul, vajinoplasti, vajina daraltma ameliyatı, vajina estetiği, genital estetik, vajinal estetik