Dudak Kaldırma Ameliyatı

Dudak Kaldırma Ameliyatı (Lip Lift) İstanbul ve Dudak Estetiği (Dudak Kalınlaştırma, Dolgunlaştırma, Büyütme Ameliyatları)

Dudak Kaldırma Ameliyatı ve Dudak Estetiği

Bazı kişilerin dudakları anatomik olarak ince ve içe dönüktür. Bu durumdaki kişiler dudaklarının ince olmasından yakınırlar ve bayanlar bol ruj sürerek bu durumu kamufle etmeye çalışırlar ancak bu zor ve yorucu bir süreçtir. Bu kişilerde dudak kaldırma ameliyatı / işlemi oldukça yüz güldürücü sonuçların elde edilmesini sağlar.

Dudak kaldırma ameliyatı lokal anestezi ile mi yoksa genel anestezi ile mi yapılır?

Dudak kaldırma diğer cerrahi operasyonlara göre daha basit bir işlem olup genel anestezi altında yapılmasına gerek yoktur. İşlem yapılacak olan bölge iğnelerle uyuşturulur ve hastanın istemesi durumunda işlem sakinleştiricilerle desteklenerek hastanın daha konforlu ameliyat edilmesi sağlanır.

Dudak kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat öncesi planlama ve hastanın dudak yapısına göre dudak kaldırma miktarı belirlenir. Cerrahi işaretleme de ise ilk önce burun tabanı ile üst dudağın birleşim yerinden bir çizgi  çizilir. Tespit edilen kaldırma uzunluğu örneğin 7 mm olsun, üstteki çizginin şekline benzer şekilde 7 mm aşağıya ikinci bir çizi çizilerek aradaki deri atılır.  Aradaki boşluğun tekrardan dikişlerle kapatılması sonrasında dudak yukarıya doğru kalkmış olur

Dudak kaldırma işlemi sonrasında iz kalır mı?

Evet, insan vücudunda dikiş atılan her alanda iz kalır. Dudak kaldırma sonrasında ameliyat tekniğine bağlı olarak burun tabanında bir iz kalır ancak bu iz zamanla oldukça azalır ve bazı kişilerde çok dikkatli bakılsa bile fark edilmez.

Dudak dolgunlaştırma / dudak kalınlaştırma / dudak büyütme operasyonları dudak kaldırma ile aynı mıdır?

Bu işlemler ya da ameliyatlar genel olarak birbirine karıştırılır, ancak aralarında önemli farklar vardır. Söz gelimi, dudak dolgunlaştırma / dudak kalınlaştırmada yağ dolgusu yönteminden faydalanarak dudakları doldururuz. Ayrıntılı bilgi için Yağ Dolgusu sayfamıza göz atabilirsiniz.


ANAHTAR KELİMELER: dudak kaldırma ameliyatı, dudak estetiği, dudak dolgunlaştırma, dudak kalınlaştırma, dudak büyütme